Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Cautam o ingrijitoare harnica cu cunostinte de limba germana pentru o batranica de 91 ani la casa pe pamant in Munchen. Doamna este fara puteri, a suferit accident vascular cerebral, se deplaseaza cu ajutorul scaunului cu rotile, are la dispozitie si rolator. Osteoporoza, incontinenta, doamna nu aude bine si vorbeste putin. Perioda: 3 luni Locul: Munchen, Germania Data: 18.5.2015 Salariu: Impreuna 3711 € net (cuprinde 3641 € net/3 luni+ 70 € concediu achitat)+ decontarea cheltuielilor de transport Cooperand cu noi veti obtine: -Munca in una dintre companiile lider specializate in activitatea de mediere a ingrijitorilor si ingrijitoarelor in Germania din anul 2004 -Munca legala si serioasa pe termine de la 1 la 3 luni in Germania -Venit stabil si regulat -Oportunitatea de a alege din ofertele noastre dupa propriile cerinte -Posibilitatea de a lucra imediat si fara taxe de mediere -Ajutor in orice situatii ce intervin pe parcursul aflarii in strainatate (la locul de munca) -Personal prietenos si amabil pe care va puteti baza oricand -3 orase de contact in Slovacia. Va asteptam cu placere in Bratislava, Zilina si Presov.

Cerinte

Cerinte fata de candidat: -Cunoasterea limbii germane la nivel conversational -Experienta in ingrijire persoane varstnice -Atitudine pozitiva fata de persoanele in varsta, responsabilitate si ajutor -Inregistrare gratuita in agentia noastra la adresa ro.sunset24.eu Despre Agentie : Agentia SunSet Blvd. se ocupa cu furnizarea serviciilor personale din anul 1998. Datorita functionarii noastre cu succes pe piata slovaca din 2004, ne-am extins domeniul de aplicare si in strainatate. Incepand cu anul 2005, ne-am specializat in furnizarea de servicii de ingrijire in tarile vorbitoare de limba germana. Scopul nostru este de a deveni o agentie globala de renume specializata in servicii de ingrijire si servicii auxiliare de leasing personal, cu un accent pe servicii de inalta calitate si satisfactia maxima a clientilor si angajatilor nostri. 10 ANI CU VOI ! SUNSET 24 Ltd.

100 pozitii disponibile 8 persoane au aplicat deja