Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București

Verida Credit IFN SA este  o institutie de credit ipotecar, prezenta in Romania din 2008.

Candidatul ideal

Ofera solutii de creditare personalizate in functie de cerintele clientului alaturi de o echipa specializata in acordarea creditelor ipotecare.

Cerinte:

  • Gandire orientata catre vanzarea solutiilor de finantare
  • Orientare catre rezultate si eficienta
  • Gandire pozitiva, spontaneitate si abilitati de comunicare
  • Spirit de initiativa si dorinta de a invata
  • Dorinta de a dezvolta o retea proprie de parteneri
  • Experienta in lucrul cu clientii si experienta in vanzari reprezinta un avantaj
  • Reltatiile deja stabilite in piata de creditare reprezinta un avantaj
  • Cunostinte de operare PC si Microsoft Office

Principalele responsabilitati:

  • Consilierea si vanzarea directa a produselor financiare destinate persoanelor fizice;
  • Indeplinirea obiectivelor de vanzari lunare si trimestriale;
  • Mentinerea relatiei cu clientul de la momentul depunerii dosarului si pana la semnare;
  • Identificarea si atragerea de clienti noi;
  • Identificarea si dezvoltarea de relatii comerciale cu entitati (firme sau persoane fizice) cu potential de generare leaduri;
  • Informarea si indrumarea clientilor pentru intocmirea dosarelor de creditare;
  • Colectarea documentatiei necesare obtinerii unui credit si introducerea informatiilor in aplicatia companiei;
  • Mentinerea relatiei cu departamentele suport din cadrul companiei.

Facilitati:

  • Training gratuit alaturi de o echipa de vanzari specializata in acordarea de credite cu ipoteca
  • Pachet salarial motivant
  • Bonusuri lunare – procent din creditele acordate (fara limita de suma)
  • Laptop si telefon de serviciu
  • Asigurare medicala privata
  • Mediu de lucru placut si profesionist
  • Posibilitati de promovare
2 pozitii disponibile 5 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai