Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Responsabilitati: - Proceseaza operatiunile legate de produsele acceptate de catre clienti (constituiri / prelungiri/desfiintare depozit); - Opereaza in sistemul informatic deschiderile de cont curent; - Realizeaza toate verificarile impuse de normele interne ale bancii asupra clientului persoana fizica/juridica si a documentatiei depuse de acesta; - Furnizeaza clientilor informatii referitoare la utilizarea instrumentelor de plata; - Pune la dispoziţia clienţilor toate instrumentele de credit şi debit necesare acestora, in vederea bunei desfăşurări a activităţii lor; - Proceseaza dispozitiile clientilor date prin diferite instrumente de plata, urmarind finalizarea transferurilor de fonduri (plati/incasari).

Cerinte

Cerinte: - Absolvent de studii de specialitate; - Experienta intr-o pozitie cu atributii similare; - Cunoasterea legislatiei bancare si financiare; - Disponibilitate de deplasare pe diferite proiecte in functie de solicitari; - Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu; - Cunostinte operare PC (Office, Outlook, Internet); - Persoana sociabila, responsabila, implicata si integra; - Orientare spre client si rezultate; - Perseverenta in urmarirea si atingerea unui scop.

1 pozitii disponibile 12 persoane au aplicat deja