Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București si altele

Descrierea jobului - Brașov si altele

- stabileste impreuna cu echipa de marketing obiectivele canalului digital - monitorizeaza implementarea campaniilor pe toate canalele (SEO, SEM) - este responsabil cu monitorizarea indicatorilor de performanta atat ai site-ului cat si ai agentiilor partenere si departamentului - este responsabil cu intocmirea rapoartelor periodice (lunare, trimestriale, anuale) si prezentarea lor managementului companiei - lucreza indeaproape cu agentiile de SEO, SEM si Social Media si asigura implementarea eficienta (din punct de vedere cost si timp) a tuturor initiativelor stabilite - CRO

Cerinte

Candidatul ideal Ca membru al echipei de marketing on-line vei fi participa in mod activ la crearea strategiei de Digital a companiei si vei fi responsabil cu monitorizarea implementarii si optimizarea campaniilor online. Candidatul ideal: - intelege mediul online din .ro si are experienta in crearea de strategii pentru campaniile online pe toate canalele digitale; - are experienta de lucru cu agentii externe de creatie, social media, SEO si PPC - are experiență cu instrumente de website analytics (in principal Google Analytics), este familiar si stie sa intocmeasca rapoarte custom, intelege datele si are apetit pentru analize de user journey, conversion funnels, rezultate experimente, abandon cos etc. - a lucrat cu platforme ca: Google Tag Manager, Google Search Console, Hotjar, Facebook Ads Manager, MailChimp - intelege HTML; - intelege scopul experimentelor de tip A/ B si poate concepe teste de la ipoteza pana la determinarea variantei castigatoare

1 pozitii disponibile 5 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai