Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Dorim sa cream legatura dintre Romania si Germania prin intermedierea personalului calificat din Romania, iar in acest moment suntem in cautarea candidatului potrivit pentru postul de Operator CNC. Operatorul CNC este responsabil de asigurarea realizarii adecvate a programelor zilnice de fabricatie, conform cu cerintele de calitate impuse de directorul de productie.

Cerinte

 Experienta anterioara ca operator CNC minimum 3 ani;  Studii medii (liceale sau profesionale) sau superioare absolvite in domeniul mecanic si prelucrare prin aschiere;  Cunoasterea uneltelor utilizate in procesul de fabricatie;  Operare CNC: deplasarea manuala a axelor, cunoasterea si insusirea panoului de comanda frontal  Cunostinte de interpretare desen tehnic: vederi, sectiuni, tolerante, simboluri  Utilizarea si interpretarea datelor afisate de instrumentele de control  Cunostinte de baza in mentenanta  Cunostinte limba germana- nivel conversational

2 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja