Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Va cautati un job office la o companie de prestigiu? Va doriti un job cu standarde inalte, intr-un mediu business, sub indrumarea unor profesionisti? Un post deosebit va este oferit de compania noastra, prin departamentul de resurse umane Sequoia Personnel Management (ne ocupam cu selectia, recrutarea si gestiunea personalului din anul 2003). Va invitam sa aplicati pentru postul de “Functionar informatii client” (in departamentul de Call Center). Jobul este pentru sediul unei multinationale ce ofera conditii deosebite de lucru din toate punctele de vedere. Activitatea de baza este legata de comunicarea telefonica cu clientii organizatiei ce apeleaza call center-ul dedicat pentru rezolvarea solicitarilor personale. Dintre atributiile specifice postului mentionam: preluarea si efectuarea de apeluri, primirea si redactarea corespondentei (email-uri), inregistrarea informatiilor in sistem, oferirea informatiilor necesare in vederea solutionarii propice a tuturor cererilor, operatiuni de tip back-office (emitere scrisori de insotire, arhivare documente, avizare clienti, actualizare baza de date). Se ofera un pachet salarial atractiv (peste media pietei pentru acest tip de activitate), o activitate desfasurata in mijlocul unui colectiv deosebit ce stimuleaza dezvoltarea abilitatilor profesionale, un program clasic (fara ore suplimentare) cat si posibilitatea de a va dezvolta perspectivele carierei.

Cerinte

Se cauta o persoana motivata, amabila, cu voce placuta, cunoscatoare de limba engleza, cu abilitati de comunicare, un om capabil sa comunice cu clientii intr-o atmosfera placuta. Experienta in activitatile de comunicare cu clientii (call center, front office etc.) reprezinta un avantaj. Seriozitatea, implicarea, loialitatea sunt caracteristici obligatorii pentru cei ce vor aplica la acest post.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate

Nivel minim de experienta necesara 6 - 12 luni

Limbi straine necesare Engleza

2 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja