Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Compania C|C|S|A|S, realizează Studiul Naţional de Audienţă (SNA), studiu al cărui beneficiar este Biroul Român de Audit Transmedia şi majoritatea publicaţiilor care apar în ţară. Deoarece oraşul dvs. a fost inclus în eşantionul studiului, C|C|S|A|S intenţionează să angajeze operatori de interviu, persoane care vor completa chestionare în teren, urmând o anumită metodologie. Oferim astfel persoanelor care doresc să desfăşoare o activitate suplimentară celei de bază, o slujbă de tip part-time şi posibilitatea de a-şi mări veniturile, pe perioadă de minim 30 de zile în județele: Bacău (Loc. Bacău, Comănești), Botoșani (Botoșani, Săveni), Sibiu (Sibiu, Mediaș), Cluj (Cluj-Napoca, Gherla), București, Ialomița (Slobozia, Buftea), Vâlcea (Râmnicu Vâlcea), Călărași, Bihor (Oradea, Salonta, Stei, Vașcău, Aleșd), Bistrița-Năsăud (Bistrița), Maramureș (Cavnic, Baia Mare, Borșa, Sighetul Marmației, Vișeul de Sus ), Mureș (Reghin, Târgu Mureș), Neamț (Piatra Neamț, Roman, Târgu Neamț), Sălaj (Jibou, Zalău). Responsabilitati - completarea de chestionare la domiciliul respondenților, la adresele și persoanele selectate conform metodologiei studiului, pe suport electronic (laptop), cu date reale și corecte culese din teren; - respectarea termenelor de culegere a datelor din teren și de predare a tuturor materialelor ce însoțesc aplicarea chestionarului; - colaborarea în culegerea datelor din teren şi realizarea studiului cu coordonatorul de teren, precum și cu ceilalți experţi din cadrul echipei de management şi de implementare; - participarea obligatorie la sesiunile de instruire premergătoare activității de culegere a datelor din teren; - respectarea cu strictețe a normelor lunare stabilite, precum și a condițiilor de selecție a persoanei intervievate.

Cerinte

Profilul aplicanţilor - absolvenţi de studii medii sau superioare; - bune cunoștințe de utilizare a calculatorului; - excelente abilități de comunicare; - capacitate de convingere; - disponibilitate de a lucra pe teren și de a aloca minim 2 ore pe zi; - seriozitate, atenție la detalii. Constituie un avantaj - disponibilitatea pentru deplasări în orasele și judeţe limitrofe orașului și județului de rezidență; - experienţă anterioară în munca de teren din cadrul unor proiecte de cercetare; - studii în domenii socio-umane.

30 pozitii disponibile 7 persoane au aplicat deja