Detalii loc de munca

Descrierea jobului

• Emiterea facturilor si avizelor de insotire a marfii pe baza formularelor de comanda din sistemul de gestiune; • Verificarea facturilor de marfa sub aspectul corectitudinii si completitudinii lor; • Efectuarea operatiunilor de miscare marfa in sistemul de gestiune ; • Verificarea incasarilor zilnice si predarea numerarului la casierie; Inregistrarea facturilor si a avizelor in sistemul informatic intern; • Raspunde de aplicarea corecta a preturilor de facturare si calculul corect al facturii. • Organizeaza inventarierea patrimoniului si valorificarea rezultatelor • Arhivarea documentelor • Asigura permanent disponibilitatile necesare si mentinerea capacitatii de plata (cash flow) • Asigura plata la termen a obligatiilor financiare ale firmei fata de bugetul de stat, alte obligatii fata de terti • Stabileste proceduri de lucru generale sau specifice care sa asigure evidenta de gestiune • Stabileste principiile de organizare a sistemului informational • Asigura intocmirea tuturor raportarilor destinate organelor administratiei financiare si de control, bancare, statistice • Prezinta Directorului General rapoarte continand rezultatele financiare ale firmei

Cerinte

• Studii superioare de specialitate (economice) • Experienta pe un post similar minim 1 an • Aptitudini de comunicare • Aptitudini de calcul • Atentie concentrata • Capacitate de a lucra cu oamenii • Rezistenta mare la stres

5 pozitii disponibile 26 persoane au aplicat deja