Detalii loc de munca - Germania

Descrierea jobului - Germania

IB Lemn Comimpex angajează Operatori Mașină Injecție pentru unul din clienții săi din Germania Responsabilități • montarea și demontarea matrițelor ; • efectuarea schimbului de matrițe respectând planificarea primită ; • completarea documentelor necesare producției ; • întreținerea utilajelor și a matrițelor. Beneficii • salariu negociabil în funcție de experiență și după proba de lucru ( o săptămână ) ; • ora suplimentară plătită cu 10 EUR net / oră ; • cazarea și transportul pană la locul de muncă este plătit de angajator ; • costul transportului pană în Germania este rambursat la primul salariu. Procedee de lucru • Procesul de cronare: Procesul de cronare permite fabricarea de carapace sau miezuri, cu un amestec de nisip și răsini (marca și modelul depus de Croning), într-o unealtă incălzită. • Procesul Ashland: sau turnarea în cutie rece, este un proces de fabricare a miezului prin adăugarea a două răsini diferite și a unui gaz catalitic (CO2 sau SO2) la nisipul de siliciu care intăreste rapid ansamblul din interiorul cutiei. . • Procesul cutie fierbinte: Procesul cutie fierbinte diferă de procesul Croning prin faptul că miezul, constând din răsini diferite, se termină cu intărirea în aer liber. • Procedeu de reglare chimică: procesul de reglare chimică este identic cu cel al procesului "cutie rece", diferența fiind dată de catalizatorul care face posibilă intărirea răsinii este adăugat în amestec de nisip și răsină, răsina luând la sfârșit un timp mai îndelungat sau mai scurt, în funcție de parametrii diferiți (temperatură, echilibrul reactanților prin polimerizare). Procesul este potrivit pentru fabricarea de miezuri mari. Detalii despre activitățile zilnice – piesele au o greutate între 50 g și 250 kg – în cronare vasul este între 2.5 l și 60 l – la procesul Ashland între 10 l și 180 l Vă așteptăm CV-ul cu mențiunea “injectie Germania”

Cerinte

Cerințe • preferabil experiență ca Operator pe mașini de injecție ; (se face training) • învățare rapidă ; • cunoștințe generale de mecanică și citirea planurilor ; • cunoștințe de limba engleză sau germană la nivel conversațional ; • bună capacitate de organizare.

10 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai