Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Operator Telesales – produse farmaceutice Responsabilitati: Contactarea prin telefon a clientilor alocati; Dezvoltarea si mentinerea relatiei cu clientii in scopul atingerii obiectivelor de vanzare si incasare; Prezentarea si promovarea prin telefon a produselor companiei; Identificarea nevoilor clientilor si realizarea vanzarii prin telefon; Preluarea comenzilor de la clienti; Facturarea comenzilor, monitorizarea creditului clientului si recuperarea creantelor; Mentinerea legaturii cu Reprezentantii de Vanzari; Intocmirea rapoartelor specifice. Oferta: Pachet salarial fix; Bonus din vanzari; Mediu de lucru motivant si placut.

Cerinte

Experienta minim 6 luni in domeniul vanzarilor prin telefon si/sau call center; Studii superioare finalizate; Abilitati de comunicare si spirit de echipa; Abilitati de vanzare si negociere; Orientare catre client si rezultat; Cunostinte avansate operare PC (Word, Excel); Dinamism, implicare si flexibilitate; Seriozitate, responsabilitate.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja