Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Starjobs doreste sa-si extinda echipa, prin angajarea unui operator call-center. Daca te intereseaza sa lucrezi in domeniul resurselor umane si sa prezinti potentialilor clienti serviciile noastre, atunci trimite-ne CV-ul tau. Ca oOerator call-center vei avea de indeplinit urmatoarele responsabilitati: - Contactezi telefonic clientii business intr-o maniera profesionista - Prezinti, promovezi telefonic si vinzi pachetele de servicii - Transmiti pe email prezentarile societatii si ale serviciilor oferite - Furnizezi clienților informații privind caracteristicile și beneficiile serviciilor oferite - Identifici necesitatile clientilor si îi asista in alegerea unei solutii - Stabilesti intalniri pentru agentul de vanzari sau manager - Complectezi corect si complet baza de date cu informatii privind clientii contactati - Realizezi follow-up la prezentarile si ofertele transmise - Intocmesti rapoarte cu privire la activitatea desfasurata

Cerinte

Cum dorim sa fie viitorul nostru coleg: Cerinte - Sa ai experienta in activitate call-center sau vanzari prin telefon - Sa fi o persoana ambitioasa, dinamica, proactiva, cu initiativa - Sa ai excelente abilitati de comunicare, persuasiune, orientare catre client - Sa fi orientat catre rezultat si sa ai o capacitate buna de rezolvare a problemelor - Sa stii sa operezi pe calculator (Word, Excel, Outlook etc.) - Poti sa ai studii medii sau superioare - Neaparat sa cunosti o limba straina de circulatie europeana: limba engleza- min.nivel mediu - Daca cunoasti si alte limbi straine (cum ar fi: lb maghiara,lb. italiana etc.) reprezinta un avantaj

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Romana

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja