Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Gestionar - Suceava - gestioneaza toate marfurile si ambalajele aflate in gestiunea sa; - primeste si verifica cantitativ si calitativ marfa, consemneaza pe facturile de intrare ”marfa conform facturii” sau diferentele constate si semneaza notele de receptie intocmite pe baza facturilor adnotate de acesta; - efectueaza inventarul stocului de marfa, saptamanal si preda pe baza unui proces verbal de inventar, gestiunea in primire; - respecta normele de depozitare pentru produsele aflate in gestiune; - verifica scoaterea marfurilor din depozit pe baza facturilor si a avizelor de insotire intocmite; - efectueaza receptia fizica a marfii la intrarea in depozit. -preda marfa catre client conform documentelor emise; -expediaza marfa catre clienti in timpul cel mai scurt si in conditi optime. Operator facturare - Focsani, Suceava, Vaslui - Inregistreaza si verifica documente financiar-contabile de incasari si plati; - Respecta termenele de incasare si plata stabilite prin contract; - Tine evidenta documetelor de incasare pentru clienti societatii; - Verifica zilnic borderoul si chitantierele agentilor de vanzari; - Emite bonuri fiscale pentru marfurile vandute catre persoane fizice; - Inregistreaza numerarul incasat zilnic de la agentii de vanzari; - Tine evidenta incasarilor si platilor conform registrului de casa in lei; - Urmareste depunerile numerarului in caserie sau la banca.

Cerinte

Candidatul ideal Studii superioare: domeniul economic Experienta in domeniu Persoana organizata, atenta la detalii, sociabila Rezistenta la stres Spirit de echipa si capacitate de a lucra independent Abilitati in utilizarea calculatorului si a altor echipamente informatice Disciplina profesionala Calitate in executarea lucrarilor Disponibilitate la constituirea unei garantii

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate

Nivel minim de experienta necesara 6 - 12 luni

Limbi straine necesare Engleza

4 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja