Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Radacini Motors - Depozitul Central 1. Emiterea facturilor pe baza comenzilor 2. Invata si cunoaste produsele comercializate 3. Intretine si completeaza baza de date a clientilor 4. Relatii eficiente si de calitate cu clientii si furnizorii 5. Incaseaza numerarul si primeste documentele de plata 6. Verifica facturile de marfa sub aspectul corectitudinii si completitudinii lor 7. Inregistreaza facturile in sistemul de gestiune a stocurilor 8. Indosariaza si arhiveaza facturile 9. Asigura permanent disponibilitatile necesare si mentinerea capacitatii de plata (cash flow) 10. Efectuarea inventarelor zilnice. 11. Emite, verifica si inregistreaza facturi clienti, furnizori, diverse, chitante, intocmire registru de casa; 12. Tine evidenta stocurilor si participa la inventare; 13. Garantii extinse 14. Verifica dosarele de dauna 15. Gestioneaza activitatea de „mediu” 16. Gestioneaza activitatea SSM/SU/Pontaje/Lead IT 17. Gestioneaza cardurile de asistenta rutiera 18. Gestioneaza si monitorizeaza promotii 19. Executa activitati de secretariat pentru activitatea de service 20. Gestioneaza functionarea instalatiilor TV clienti 21. Urmareste si recupereazae creante 22. Asigura plata la termen a obligatiilor financiare ale firmei fata de bugetul de stat, alte obligatii fata de terti 23. Asigura intocmirea tuturor raportarilor destinate organelor administratiei financiare si de control, bancare, statistice 24. Verifica jurnalele de cumparare si vanzare

Cerinte

• Studii medii economice sau tehnice • Cursuri de contabilitate/ secretariat constituie avantaj • Cunostinte de operare PC (MS Office) • Abilităţi de comunicare • Abilitati de calcul • Orientare spre client • Aptitudine generala de invatare • Capacitate de a pastra confidenţialitatea informaţiilor interne şi externe • Capacitate de asimilare şi procesare a informaţiilor adaptare la schimbări şi situaţii speciale • Aptitudinea de a lucra cu documente

1 pozitii disponibile 8 persoane au aplicat deja