Detalii loc de munca

Descrierea jobului

OPERATOR FREZĂ CNC pt prelucrarea lemnului alfa-Horizont angajează în Germania, la sud de Stuttgart, un Operator CNC pentru o firmă specializată în fabricarea de mobilier de înaltă calitate, cu o experiență de 100 de ani. Descrierea jobului: Executarea pieselor și remedierea eventualelor erori Alegerea uneltelor necesare prelucrării piesei Reglarea parametrilor mașinii pentru buna funcționare

Cerinte

Cerințe: Experiență în operarea și reglarea mașinilor CNC – experiența în prelucrarea lemnului e un avantaj, dar și cei care au prelucrat metal pot face această muncă Abilități de citire și interpretare desen tehnic Rutină în utilizarea sistemelor de măsură, șubler etc. Cunoștințele de limbă germană NU sunt necesare, dar sunt un avantaj pentru candidatul care cunoaște, în caz contrar limba engleză trebuie să fie la nivel conversațional Clientul nostru oferă: Retribuție financiară motivantă, ore suplimentare platite Se lucrează în 2 schimburi Concediu 29 zile pe an Contract de muncă german pe o perioadă nedeterminată Firma alfa-Horizont GmbH& Co.KG oferă candidaților noștri tot sprijinul necesar în Germania pentru integrare în sistemul social german, în mod special consiliere și închiriere de locuință.

1 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja