Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Cautam operator-programator pe strung CNC pentru o cunoscuta firma din Franta specializata in prelucrarea pieselor mecanice de dimensiuni medii si mari (pentru sectoarele militar, aeronautic, nuclear, pneumatic si altele) cautam operator-programator pe strung CNC. Oferta: Contract Full time Salariu: 1900 – 2000 euro/net; Transportul si cazarea sunt asigurate; Profil candidat: • Cunoasterea limbii franceze la nivel comunicativ • Experienta de la 5 la 10 ani cu strung paralel • Seriozitate, rigoare, asiduitate, dorinta lucrului bine facut, autonomie

Cerinte

Resposabilitati: • Citirea planurilor • Montarea si prereglarea instrumentelor/uneltelor. • Montarea si prereglarea pieselor pe masina. • Programarea piesei facuta prin program Sce, dar si cunoasterea programului ISO. • Interventia pe program pentru definitivarea conditiilor de taiere si optimizarea productivitatii. • Cunoasterea limbajului CNC NUM 1060 sau Heidenhain este un plus. • Controlul piesei in cursul productiei si piesa finita – autocontrol. • Manipularea cu podul rulant a greutatilor mari (de la 500 kg la 5T)

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Romana

5 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja