Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Sef / operator statie asfalt LOCATIE JOB - GERMANIA S.C. Klöpfer GmbH & Co. KG – Winnenden Sarcini de serviciu: - Instiinteaza cu operativitate seful de statie ori de cate ori constata neconformitati in fluxul tehnologic zilnic; - Exercita un control sistematic asupra instalatiei pe care lucreaza; - Verifica instalatia zilnic inainte de inceperea lucrului; - Introduce retetele elaborate, actualizate si semnate de laborator in computerul statiei si urmareste functionarea automata a statiei de mixturi asfaltice; - Opereaza manual echipamentele de productie ale statiei de mixturi asfaltice atunci cand este cazul; - Asigura malaxarea corespunzatoare a mixturii asfaltice; - Asigura si raspunde de intretinerea corespunzatoare a utilajelor pe care le are in exploatare, cu efectuarea tuturor reviziilor tehnice zilnice, saptamanale, lunare, semestriale; - Respecta graficul de livrare mixturi asfaltice stabilit de seful de statie; - Asigura functionarea echipamentelor electronice si electrice in parametrii corespunzatori celor pentru care au fost proiectate si fabricate. - Asigura manipularea corecta a echipamentelor de care raspunde; - Sesizeaza imediat sefului de statie orice defectiune a echipamentelor de lucru; - Respecta intocmai adaptarea zilnica a retetelor cadru emise de Laboratorul Central pe care o introduce in calculatorul statiei. - Asigura verificarea operativa a instalatiilor de dozare prin procedee corespunzatoare (greutati etalonate, masuratori, etc.); - Raspunde de corecta utilizare si aplicare a retetelor de fabricatie a tipurilor de mixturi, de conformitatea marfii livrate raportata la comenzile primite de la clienti; - Raspunde de incarcarea mixturii in camioane functie de capacitatea acestora. - Tine legatura in permanenta cu operatorul de la podul bascula(cantar) pentru a produce tipul si cantitatea de mixtura solicitata de beneficiar. - Raspunde de intrarea in cabina de comanda numai a persoanelor autorizate;

Cerinte

Oferta: Angajare in Germania pe perioada nedeterminata Concediu de odihna conform legilor din Germania Orele de munca se lucreza in medie medie 40-60 de ore pe saptamana Cazarea oferita de angajator, cost negociabil (depinde de abilitati) Masa este responsabilitatea dumneavoastra Salarizare min.12 Euro brut pe ora Asigurari sociale platite de catre Angajator Cerinte - cunostinte medii limba germana (B2) - studii medii - experienta de min. 2 ani intr-o functie de sef/operator statie asphalt

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Engleza

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja