Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Cautam programatori / operatori CNC pe utilaje de îndoire, strunjire, frezare, tăiere, șlefuire, stantare, pentru companiile colaboratoare din Belgia. Veți avea sansa să cunoasteti cele mai noi și cele mai moderne tehnologii in domeniul de frezare, strunjire, rectificare și tăiere. Veti avea ocazia sa lucrati intr-un mediu inovator, in care veti putea opera și programa diverse utilaje CNC: Fanuc, Siemens, Heidenhain, Mazak, Mazatrol, Trumpf, LVD etc Veti fi responsabil pentru producerea de componente mecanice si piese, in serii mari sau piese unice, din diferite metale:aluminiu, titan, inox, otel, piatra, plastic etc. Va oferim locuri de munca stabile in zona flamanda a Belgiei, in orasele Roeselare, Gent, Antwerpen, Brugge, etc.

Cerinte

Candidatul ideal Persoane interesate si pasionate de tehnologia noua de prelucrare a metalului Persoane care au studii in domeniul tehnic si care au experienta de munca in acest sector Experiența este un plus, in cadrul companiei urmand sa efectuati trainninguri de formare, care va vor ajuta sa deveniti un operator/programator CNC complet. Persoane foarte motivate, cu o atentie sporita la detalii. Persoane care isi doresc flexibilitate în programul de lucru și sunt dispuși să lucreze în ture (două sau trei schimburi), disponibilitate pentru o perioada indelungata, cu spirit de echipa, rezistente la stress. Persoane capabile in citirea si interpretarea planurilor si desenelor tehnice. Persoane polivalente, autonome, cu inititativa si spirit de responsabilitate care sa opereze si programeze utilajele, de la interpretarea desenului tehnic pana la realizarea piesei finite Este necesara cunoasterea limbii engleze, franceze sau germane la nivel conversational, cat si dorinta de imbunatatire a cunostintelor lingvistice.

Restrictii

Limbi straine necesare Engleza, Franceza, Germana

15 pozitii disponibile 22 persoane au aplicat deja