Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru o companie de renume in prelucrarea metalului din domeniul automotive din zona Magdeburg angajam cu incepere imediata: Operatori CNC, operatori masini: Descrierea pozitiei: Operatori CNC: • Modernizarea echipamentelor , conform planului de producție și de serie • Setarea unor dispozitive de măsurare • Punerea în aplicare a modificărilor • Pregatirea de piese și materiale • Fabricarea unor piese dupa sablon • Atenție la uzura aparaturii • Verificarea calitatii pieselor, precizie, dimensională și caracterul complet • Reprelucrare și respingerea pieselor defecte • Efectuarea luccrarilor de întreținere și curățenie • Identificarea cauzelor defecțiunilor • Reajustarea instrumentelor Operatori masini: • Configurarea si setarea utilajelor • Transportarea materialelor • Tinerea evidentei pieselor de schimb • Monitorizarea funcționarii mașinilor • Monitorizarea parametrilor de calitate • Efectuarea operațiunilor de manipulare și de asamblare manuală • Efectuarea sarcinilor de măsurare • Rezolvare a problemelor / variatii de proces • Efectuarea lucrarilor de întreținere • Punerea în aplicare a modificărilor Ce va oferim: • Salariu 11.20 EUR / h brut pe ora, pentru operatori CNC • Salariu 10.50 EUR / h brut pe ora, pentru operatorii de mașini • Sporuri de schimb de noapte, week-end si zi de sarbatoare • Prima de Craciun si de concediu • Contract permanent • Opțiunea de preluare • Echipament de lucru • Cazare este organizata, primele două luni gratuite

Cerinte

Profilul dumneavoastra: Operatori CNC • De preferinta formare profesionala într-o profesie de prelucrare a metalelor ( Metalurgiștilor, strungari, CNC, etc. ) • Experiență în prelucrarea metalelor • Persoana fiabilă și conștiincioasa • Cunostinte de metrologie • Ințelegerea desenelor • Disponibilitate la munca în schimburi, în sistemul de 3 - 4 de schimburi • Cunistinte de limba germană ( comunicare , A2 ) • Permis de conducere și mașină proprie Operatori masini • Experiență în operarea masinilor • Persoana fiabilă și conștiincioasa • Cunostinte technice • Disponibilitate la munca în schimburi, în sistemul de 3 - 4 de schimburi • Cunistinte de limba germană ( comunicare , A2 ) • Permis de conducere și mașină proprie

Restrictii

Nivel minim de experienta necesara Fara experienta

Limbi straine necesare Germana

5 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja