Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Cluj Napoca

Descrierea jobului - Cluj Napoca

Uma Packaging SRL, din Apahida, Cluj, angajeaza Operatori CNC in cadrul departamentului de prelucrari mecanice. Oferim sansa persoanelor care nu au experienta, dar au bune cunostinte de desen tehnic, sa invete aceasta meserie. Sarcini: -Operarea masinilor unelte CNC pentru unicate, serii mici si serii mari in functie de cerintele clientului. - Intretinerea si mentinerea parametrilor optimi de functionare a masinilor unelte CNC. - Aprovizionarea locului de munca cu materialele si semifabricatele necesare; - Studierea documentatiei de executie si reglarea statica a utilajului; - Operarea masinilor cu comanda numerica (Mazak 200 si 300); - Urmarirea pasilor de productie, respectiv a programului pentru piesele ce urmeaza a fi prelucrate; - Prelucrarea pieselor mecanice conform desenelor tehnice. - Utilizarea dispozitive de măsură pentru controlarea pieselor finite - Asigurarea functionarii masinii si pastrarea curateniei la locul de munca.

Cerinte

- Minim scoala profesionala; - Experienta minima in in operarea pe masini cu comanda numerica (aschiere, frezare); - Bune cunostiinte tehnice – simboluri si desene tehnice (citire si interpretare); - Capacitatea de a lucra independent - Dorinta de a acumula noi informatii si cunostinte - Dispus la ture ( 3 schimburi). Beneficii: - tichete de masa - transport asigurat - bonus semestrial pentru concedii - alte beneficii Ulma

5 pozitii disponibile 3 persoane au aplicat deja