Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Iți dorești un contract de muncă în străinătate pe o perioadă determinată ? Cauți un venit motivant în Germania in industria hoteliera? Pentru un hotel de 3 stele din zona turistica Sauerland cautam ospatari harnici cunoscatori ai limbii germane. Responsabilitati: - preluarea comenzilor de mancare si bautura intr-o maniera eficienta si profesionista - acordarea atentiei cuvenite si asigurarea unor servicii ireprosabile clientilor - cunoasterea meniului astfel incat sa poata oferi in orice situatie informatii competente cu privire la felurile de mancare, tacamuri si bauturi - servirea clientilor - indeplinirea altor sarcini curente atribuite de catre superiorul direct, in concordanta cu necesitatile imediate ale unitatii - asumarea responsabilitatii pentru corectitudinea intocmirii si incasarii facturilor.

Cerinte

- cunoasterea limbii germane la un nivel comunicativ/mediu - experienta in domeniu constituie avantaj - abilitati de organizare si dexteritate - putere de munca - abilitati de comunicare - abilitati de munca atat in echipa cat si individual. Alte informații: - Angajarea in conditii legale - Cazarea este asigurata in hotel contra cost ( aprox 20-30 euro/luna) - Masa este asigurata - Transportul Romania-Germania NU este asigurat de catre angajator - Posibilitatea de a beneficia de bonusari salariale in concordanta cu reglementarile din Germania ( depinde de clasa de taxe din care face parte candidatul ) - NU percepem taxe si comisioane.

2 pozitii disponibile 12 persoane au aplicat deja