Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Marea Britanie Hotelul Hilton face angajari intr-unul din hotelurile aflate la 30 de minute de Londra, pe posturile de ospatar/ospatara pe restaurant sau ospatari de lux pentru conferinte si banchete si postul de barman. Salarizare: - 6.5 lire/ora - se lucreaza 40 de ore pe saptamana cu posibilitatea de ore suplimentare Cazarea - in staff accomodation (150 lire/luna cu toate taxele incluse) - 3 mese gratuite/zi

Cerinte

Responsabilitati: Primirea clientilor si stabilirea relatiei cu acestia (salutul, pronuntarea numelui clientului daca este cunoscut) Informarea clientilor sugestiva, verbala si prin lista Exercitarea operatiunilor obisnuite necesare servirii ca: mis-en-place in ordinea ceruta de tehnica servirii (pentru micul dejun, dejun, cina rece sau calda) Servirea atenta si cuviincioasa a consumatorilor Incasarea contravalorii produselor Debarasarea meselor dupa fiecare masa Respectarea programului de lucru

27 pozitii disponibile 7 persoane au aplicat deja