Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Responsabilitati ospatar pentru mic dejun: - Participa alaturi de intreaga echipa de serviciu la activitatea de pregatire a restaurantului pentru deschiderea sau inchiderea programului de lucru; - Deservirea clientilor din restaurant; - Executa mis-en-place-ul meselor si al mobilierului ajutator in sala de servire; - Mentine curatenia in sala de servire. Responsabilitati ospatar room service: - Deservirea clientilor din hotel in baza comenzilor efectuate de client; - Poziționarea și transportarea comenzilor pe tava si nu numai; - Participa la activitatea de pregatire a meselor de servire conform specificatiilor comenzilor; - Mentine o relatie de buna colaborare cu angajatii din receptie si bucatarie privind preluarea tuturor comenzilor; - Livrarea comenzilor in timp util; - Incasarea notei de plata sau informarea clientului cu privire la modalitatea de plata “pe camera” (la sfarsitul sederii); - Detine cunostinte temeinice despre meniurile restaurantelor pentru a putea oferi informatii clientilor in legatura cu preparatele servite.

Cerinte

Cerinte: - Atitudine pozitiva; - Persoana atenta la detalii; - Orientare catre client; - Abilitati de planificare si organizare; - Abilitati de comunicare; - Abilitati de rezolvare a problemelor; - Atitudine pozitiva; - Flexibilitate; - Calificarea in domeniu reprezinta un avantaj. - Cunostinte limba engleza - nivel conversational;

7 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja