Detalii loc de munca

Descrierea jobului

COMPANIA LR HEALTH & BEAUTY SYSTEMS este un producator german de produse naturiste bio pentru sanatate si cosmetice / ingrijire, de o calitate superioara la preturi accesibile, cu un plan de marketing corect si transparent, care va garanteaza succesul personal. Conceptul auto unic ofera partenerilor distribuitori automobile deosebite si premii, iar Academia LR asigura pregatirea gratuita, in afara tarii, pentru fiecare treapta a carierei. Printr-o simplă cerere puteţi deveni simplu şi rapid unul dintre Partenerii LR, compania cu cea mai rapidă dezvoltare în domeniul sănătăţii şi înfrumuseţării. Produsele care se remarcă printr-o înaltă calitate pot ajunge la dumneavoastră acasă in cel mult 48 ore (depozit Bucuresti), pentru a vă oferi sănătatea şi frumuseţea pe care vi le doriţi. FEEL GOOD se referă la produsele noastre pentru sănătate, certificate de către instituţii recunoscute la nivel internaţional, cum este, de exemplu, Institutul Fresenius. Produse inovatoare precum gelurile noastre de băut Aloe Vera, cu patru variante de gust diferite, Colostrum, suplimente alimentare care ne ajută să ne menţinem silueta, ceaiuri şi băuturi precum şi alte oferte pentru toate anotimpurile. LR Health & Beauty Systems lucrează alături de experţi renumiţi în nutriţie şi un consiliu ştiinţific specializat care asigură calitatea excepţională a produselor noastre prin controale riguroase în toate stadiile de producţie. De aceea, produsele noastre sunt deosebit de eficace şi sunt recunoscute şi certificate la nivel internaţional. Produsele LR se folosesc de 26 de ani în peste 30 de state din Europa si aduc luxul şi îngrijirea de care are nevoie fiecare familie. Raportul excelent calitate/preţ vă oferă posibilitatea de a le deosebi de celelalte produse de pe piaţă. LOOK GREAT se referă la produsele inovatoare şi la metodele revoluţionare de îngrijire, parfumuri exclusiviste ale unor celebrităţi remarcabile precum Bruce Willis, Boris Becker, Michael Schumacher, Ralf Moeller, Marcus Schenkenberg, produse pentru machiaj unice, game complete pentru îngrijire pentru întreaga familie. Bijuteriile din minunata colecţie LR.Joyce este prezentata de catre Emma Heming-Willis, celebrul top-model şi soţia lui Bruce Willis. Ca şi Partener, vă veţi bucura de reduceri de 40% din pretul produselor si foarte multe promotii avantajoase şi veţi primi, prin intermediul newsletterelor, informaţii despre ofertele speciale si de sezon, concursuri, programele speciale, evenimentele şi produsele inovatoare ale companiei.

Cerinte

CERINTE: - Abilitati de comunicare in prezentarea companiei/produselor/ofertelor; - Bun organizator, meticulos, persuasiv, doritor sa aplice regulile MLM-lui; - Insusirea produselor, a formelor si metodelor de contactare / abordare a persoanelor; - Este bine daca se cunoaste folosire PC-lui; Persoanele interesate vor aplica regulile clasice de recrutarea/vanzarea directa, folosind cataloagele si produsele, listele de preturi s.a. dar si formele de promovare pe internet. Nu este nevoie de abilităţi deosebite, produsele sunt foarte bune, se vand singure, doar trebuie prezentate. BENEFICII Orice persoană peste 18 ani poate fi înregistrată în reţeaua LR, de către un sponsor fără taxe de înscriere. Activitatea nu necesita experienta, aveti posibilitatea de a dezvolta propria afacere investind doar cateva ore zilnic. Lucrati pe internet, in comoditatea locuintei tale, sau aveti posibilitatea de a va face cunostinte noi. Activitatea consta in vanzarea de produse si in vanzarea afacerii, respectiv recrutarea/dezvoltarea unei echipe de colaboratori. Program flexiibil, mediu de lucru atractiv, compania nu impune target lunar, nu cere o anumita valoare pe comanda produselor, lucrati cat si cand doriti. Seminar gratuit şi formare profesională gratuite in afara tarii. Posibilitatea cumpararii cu 40% reducere a produselor, alte comisioane, functie de rang, conform Planului de marketing. Puteti beneficia de posibilitatea cumpararii in leasing de autoturisme deosebite, la preturi foarte avantajoase. Deveniţi clienţi ( parteneri ) LR şi: - veţi beneficia de produse de o calitate deosebită la un preţ fără concurenţă - veţi fi consiliaţi profesional de reprezentanţii LR - veţi avea la dispoziţie o ofertă de produse la preţ de depozit - veţi primi la domiciliu produsele comandate in cel mult 48 ore (depozit RO) - veţi fi mulţumiţi şi loiali faţă de produsele utilizate Pentru a fi client partener LR International trebuie: - să vă înregistraţi CLIENT în structura unui sponsor LR. - să comandaţi produsele LR (la preţ de depozit). - să achitaţi comenzile la primirea coletului. Deveniţi distribuitori (reprezentanţi) LR şi: - veţi avea toate avantajele cleinţilor LR. - veţi avea posibilitatea să câştigaţi imediat prin vânzarea directă. - veţi fi recompensaţi cu bonusuri şi comisioane în funcţie de volumul vânzărilor grupei dvs. - veţi avea o personalitate dezvoltată, adaptată noului stil de viaţă. - veţi fi un lider MLM. Pentru a fi distribuitor LR trebuie... -să vă înregistraţi DISTRIBUITOR în structura unui sponsor LR. -să comandaţi un pachet de start LR (ce va doriti cu reducerea de 40%) in val. de cel putin 179 lei, produse de care aveti nevoie si pe care oricum le cumparati. -să achitaţi pachetul la primire. LR Health & Beauty Systems va informa periodic clienţii şi distribuitorii săi prin e-mail sau poştă despre ofertele de sezon, concursurile, programele speciale sau evenimentele organizate la nivel de companie.

100 pozitii disponibile 13 persoane au aplicat deja