Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Daca, - stii PHP, MySQL, HTML5, CSS, Javascript, Ajax - ai notiuni de dezvoltare software - esti pasionat si iti place programarea, poti fi candidatul pe care il cautam Responsabilitatea principala consta in realizarea partii de backend pentru platformele online, de la realizarea arhitecturii informatice in faza de proiectare pana la implementari si integrari complexe. Vei scrie si vei asigura calitatea codurilor Vei solutiona, testa si dezvolta programele de software si bazele de date Vei integra serviciile tertilor in platformele companiei Vei implementa diverse instrumente de raportare Vei optimiza scripturi PHP si vei scrie documentatii pentru API Vei lucra cu framework-uri MVC

Cerinte

Conditii pe care trebuie sa le indeplinesti: -sa ai o experiență de minimum doi ani în dezvoltare web folosind PHP si MySQL; -cunostinte solide de arhitectura de programare MVC; -cunostinte de programare orientata obiect (OOP) și baze de date relationale (ORM); -cunostinte avansate de HTML / CSS / JavaScript / Ajax / jQuery sunt o necesitate; -cunoașterea altor frameworkuri / CMS poate constitui un avantaj; -cunoaste limba engleză cel puțin la nivel mediu, atât în scris cat și vorbit

1 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja