Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Firma de Design Interior cu sediul in Piata Romana angajeaza / cauta colaborare cu Student pentru postul de PR si Comunicare. Esti o fire ambitioasa si dinamica cu abilitati de comunicare directa ? Obisnuiesti sa iti fixezi obiective clare, pe care ti le asumi cu simt de raspundere pana cand reusesti sa le atingi? Atunci vrem sa te cunoastem!

Cerinte

- Studii superioare in unul din domeniile : jurnalism, relatii publice, stiintele comunicarii, publicitate, media sau marketing; - Abilitati de comunicare orala si scrisa in limba romana si engleza; - Cunostinte de operare: MS Office, Power Point, Excel,Outlook; - Capacitate de inovatie, redactare si creativitate; - Persoana tanara, ambitioasa si foarte pasionata de comunicare, relatii publice si social media; - Utilizarea unor programe de editare grafica poate constitui un avantaj; - Usurinta in exprimare, creativitate, eficienta si rapiditate in gandire si executie. Responsabilitati: -Realizarea de concepte pentru brosuri, pliante, postere, fluturasi, spoturi publicitare; -Dezvoltarea brand-ului si a site-urilor; -Capacitatea de creare a newsletterelor pentru dezvoltarea companiei; -Administrarea si dezvoltarea companiei pe site-urile de socializare; -Gestionarea relatiilor cu site-urile de bloggeri si site-urile partenere; -Cresterea vizibilitatii companiei in mediile de comunicare; -Elaborarea comunicatelor de presa precum si implicarea in activitatile care presupun relatiile cu mass-media (urmarirea evenimentelor majore); -Construirea, implementarea si gestionarea strategiei PR; -Oferirea de suport managerului general in activitatile externe de PR; -Dezvoltarea si autorizarea comunicatelor de presa pentru companie. Beneficii : - Program de munca PART TIME in showroom-ul localizat in Piata Romana - Salariu fix + bonusuri in functie de performanta - Traininguri si suport continu pentru cresterea ta profesionala intr-o echipa tanara, profesionista si dinamica, cu un mediu de lucru placut.

1 pozitii disponibile 6 persoane au aplicat deja