Detalii loc de munca - Cluj Napoca

Descrierea jobului - Cluj Napoca

Responsabil pentru efectuarea inspectiilor pentru componentele si materialele primite pentru a se asigura de respectarea specificatiilor,raportarea neconformitatilor precum si creerea si mentinerea planurilor de verificare; Responsabil pentru echipamentele de inspectie si testare (masina in coordonate, PMI, etc); Foloseste si interpreteaza rezultatele obtinute cu ajutorul diferitelor verificatoare, dispozitive de masurare si control; Resonsabil sa identifice si sa rezolve problemele legate de procedurile de inspectie si materiale non-conforme in toate procesele; Responsabil pentru zona de carantina; Asista si ofera support in procesul de calibrare si mentenanta al echipamentelor; Ofera suport echipei de achizitii si calitate la furnizor in cadrul procesului de RMA(Return Material Authorisation) Responsabil pentru testarile din procesul de aprobare a produselor si noilor furnizori - FA (first article).

Cerinte

Candidatul ideal Absolvent de liceu sau colegiu tehnic sau similar (de preferinta, electric, electromecanic); Minim 5+ ani experienta in domeniul tehnic pe o pozitie similara (domeniul electric, electro mecanic sau mentenanta electric); Cunostinte de desen tehnic; Cunostinte SPC, CIP; Cunostinte de utilizare a calculatorului; Cunostinte de limba engleza la nivel mediu.

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai