Detalii loc de munca - S.U.A.

Descrierea jobului - S.U.A.

De ce sa alegi sa participi la un program de training/internship -obtii experienta profesionala in unele dintre cele mai interesante si deosebite parcuri nationale din SUA -un mare plus in Cv-ul tau -esti platit pentru intreaga perioada de training/internship -trainingul este rotational, astfel incat nu esti blocat pe o singura pozitie si inveti lucruri noi din fiecare departament al companiei unde iti desfasori contractul -faci parte dintr-o comunitate internationala -iti faci prieteni noi -iti imbunatatesti abilitatile de comunicare si nivelul de limba engleza -aplici cunostintele dobandite in tara ta si in viitoarea ta cariera -in perspectiva unei cariere de succes nu ai nevoie de garantii ci de oportunitati. OFERTE Forest Inventory and Analysis (Washington, Oregon, or California) Environmental Education (Washington) Urban Park Conservation (Oregon) Timber Sale Planning and Design (Washington) Forest Recreation Program (Utah)

Cerinte

Cine poate aplica Vestea buna este ca acest tip de training/internship se poate realiza in mai multe domenii, astfel incat poate aplica orice persoana care isi doreste o noua provocare profesionala. Conditia principala este sa fii student sau absolvent de facultate in unul dintre domeniile: Protectia mediului, Ecologie, Geografie, Agromontanologie, Silvicultura, Biologie

10 pozitii disponibile 6 persoane au aplicat deja
Festivalul economiei germane