Detalii loc de munca - Anglia

Descrierea jobului - Anglia

Ingrijitorul la domiciliu va fi responsabil pentru: Pastrarea conditiilor igienico-sanitare; Supravegherea starii de sanatate a batranului pe care il are in grija; Respectarea prescriptiilor medicale si asistarea in procesul de administrare a medicamentelor; Asistarea in activitatile zilnice de imbracare, hrana, igiena, transport, etc. Salariu si alte informatii: Perioada de proba dureaza 3 luni, salariul constand in: 8.60 GBP / ora in zi lucratoare si 9.40 GBP / ora in zi de weekend; Dupa perioada de proba salariul creste astfel: 9.00 GBP / ora in zi lucratoare si 10.00 GBP / ora in zi de weekend; Venit lunar net de MINIM 1.500 GBP (app. 1.700 EUR) dupa plata tuturor chltuielilor cu chiria si a taxelor. Functie de numarul de ore lucrat, venitul poate fi suplimentat. Training gratuit constand in 3 zile teorie + 3 zile de 'training on the job'; Angajatorul va identifica o locuinta; va acoperi cheltuielile primei luni, urmand ca angajatul sa ramburseze ulterior suma aferenta chiriei; Masina de serviciu; Decontare combustibil; Posibilitatea de a accesa gratuit training-uri de specialitate in domeniu (ex. dementa); Posibilitatea de a construi o cariera in domeniu si astfel de a obtine certificatele aferente.

Cerinte

Cunoasterea limbii Engleze la un nivel mediu; Permis de conducere categoria B - conditie OBLIGATORIE; Atitudine pozitiva si rabdatoare; Persoana comunicativa si mai ales responsabila.

5 pozitii disponibile 5 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai