Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Restaurante de renume din ANGLIA cauta Bucatari (Comis Chef, Demi Chef de Partie, Chef de Partie). Remuneratia acordata de catre angajator difera in functie de nivelul de experienta a candidatului intre 6.50 Lire - 8.42 Lire sterline pe ora si se stabileste in urma interviului si a semnarii contractului de munca. Se lucreaza minim 36 ore/saptamana, insa se pot lucra pana la 70 ore/saptamana in perioadele aglomerate. Restaurantele sunt de top si sunt situate pe tot teritoriul Angliei, dar cu preponderenta in Londra si imprejurimile Londrei. Repartizarea bucatarilor se face in functie de cunostiintele si experientele culinare ale acestora, in baza unui interviu. Responsabilitati: - pregatirea ingredientelor pentru meniul zilnic; - ajutarea bucatarului sef in indatoririle lui; - pastrarea curateniei la locul de munca; - pregatirea preparatelor din retetarul unitatii in conformitate cu standardele in vigoare; - montarea preparatele pentru servire. ALTE AVANTAJE: - Oportunitatea de a dezvolta cariera in cadrul Grupului de restaurante; - Restaurantele sunt de TOP si sunt situate pe tot teritoriul ANGLIEI, dar cu preponderenta in Londra si imprejurimile Londrei, iar repartizarea bucatarilor se face in functie de cunostiintele si experientele culinare ale candidatilor. - Beneficiati de un sistem de dezvoltare a carierei; - Pregatire la locul de munca.

Cerinte

Candidatii trebuie sa: - aiba o experienta de cel putin 3 luni in domeniu; - cunoasca limba engleza la nivel mediu sau bun; - cunoasca tehnicile de baza din domeniu, normele de igiena si de siguranta, sa dea o atentie deosebita detaliilor in ceea ce priveste serviciul produselor alimentare (calitate, consistenta etc.); - sa fie dornici sa invete si sa isi dezvolte abilitatile.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

20 pozitii disponibile 11 persoane au aplicat deja