Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Agentie de recrutare cu peste 9 ani experienta si autorizata de ITM (Inspectoratul Teritorial de Munca), cauta persoane interesate sa lucreze in Anglia in azile de batrani. Tip companie: azil de batrani (Care Home cu nursing floor sau Residential Home cu nursing floor) Cazarea: fie la sediul companiei contra cost si cu retinere din salar (nu se achita in avans), fie prin inchiriere un imobil in apropiere impreuna cu alti candidati din zona. Fiecare oferta de loc de munca vine insotita si de o oferta de cazare. In medie costul cazarii este intre £50-£95/ persoana / saptamana/ camera (include utilitati) Mesele: la fel ca restul personalului Britanic, angajatii Romani vor putea folosi cantina companiei Taxe pe venit: in 2014-2015 pana in £9440/castig anual, nu se plateste impozit pe salar. Peste, se achita 20% pana la £32010. Contributiile la sanatate sunt gratuite la venit sub £150/ saptamana. Serviciile noastre: -asistenta in vederea intocmirii dosarului -negocierea contractelor, asistenta locala in UK -pachet informativ inainte de plecare si asistenta in organizarea plecarii -deschidere cont bancar in UK, incheierea asigurarii obligatorii -asistenta pentru obtinerea Criminal Background Check -asistenta cu documentele necesare pentru inregistrarile necesare la National Insurance -oferta de cazare -1 saptamana de sesiune de informare, evaluare si training , cazare si masa asigurate la hostel -Care Induction Standard course** - contract pe 12 luni cu posibilitate de prelungire - uniforma unde este cazul - asistenta cu obtinerea PIN de la NMC - unde este posibil -plata bruta de min 7,02GBP/hr- ENTRY LEVEL- asistentii medicali cu PIN si cunostinte de Engleza avansate incep de la £23 660/ an (approx £13/hr brut) - plata salariului se face lunar, ulterior lunii lucrate - min 35 de ore pe sapt (de obicei se ajunge la 60-70 ore pe saptamana daca angajatul doreste) - minim 1 zi libera pe saptamana - concediul de odihna platit: pana in 28 de zile pe an (include sarbatorile legale) - pozitia dvs in UK este angajat si nu PFA! Responsabilitati: Oferta noastra include doar locuri de munca in azile de batrani, deci nu veti lucra cu copiii sau la domiciliu. Daca doriti sa lucrati cu copiii si la domiciliu, studiati detaliile firmei noastre despre pozitiile mother help In ce consta activitatea unui carer: - ajuta batranii dimineata cu spalat pe dinti - ajutati batranii cu servirea meselor, imbracat - schimbat pat - ingiena personala - plimbari, supravegherea acestora in timpul activitatilor - servit ceai (de 4-5 ori pe zi) - administrarea medicamentelor nu trebuie sa intre in raspunderea dvs - exemplu shift (ture): 7.30-2.00/2.00 - 9.30/8.00-7.30 **Azilele ofera de obicei posibilitate de a participa la cursuri de calificare, iar in urma acestor calificari, in timp, va puteti muta pe salarii de peste £13/ ora

Cerinte

- maxim 50 ani - nivel conversational al limbii engleze - urmatoarele studii reprezinta avantaj, dar nu sunt criterii eliminatorii: studiile sau experienta in domeniul medical, kinetoterapie, psihologie, pedagogie - urmatoarea experienta este deasemenea acceptata: ingrijirea unor persoane varstnice membrii ai familiei - fara antecedente penale - stare medicala si mentala sanatoasa - atitudine placuta, rabdare (pentru varstnici, chiar si lucrurile elementare devin dificile, cum ar fi servirea mesei, imbracatul, plimbarea sau igiena personala) NU PERCEPEM COMISION SAU ALTE TAXE! Costurile dvs sunt: - bani pentru bilet de avion - bani de buzunar la sosire in UK Experienta se demonstreaza prin scrisori de recomandare.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

50 pozitii disponibile 9 persoane au aplicat deja