Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Recrutam infirmiere (CARER) si asistente medicale (NURSE) pentru ingrijire batrani in centre din Marea Britanie. Se ofera contract de munca cu program full-time si masa. Plata chiriei se retine din salariul lunar. Salariul minim de incadrare pentru postul de CARER (asistent ingrijire persoane in varsta) este cuprins intre 6,50 si 7 lire brut /ora. Asistentele medicale (NURSE) inregistrate la NMC (cu PIN number) vor beneficia de o oferta salariala mai mare. Personalul lucreaza sub supravegherea directa a managerului casei de batrani. PRINCIPALELE ATRIBUTII ASISTENTE MEDICALE: - completarea dosarelor/fiselor de observatii ale pacientilor in conformitate cu adminstrarea tratamentului medical; - administrarea si evidenta tratamentelor medicale si asigurarea stocului disponibil de medicamente pentru urmatoarele 24 de ore; - monitorizarea indicatorilor fiziologici (tensiune arteriala, glicemie, temperatura corpului, teste de urina s.a.m.d.); - inregistrarea observatiilor de baza si punerea in aplicare a unui plan de ingrijire; - asigura actualizarea fiselor de observatie; - de a prescrie, promova si ajuta la igiena personala si mobilitatea beneficiarilor in colaborare cu infirmierele (asistentele de ingrijire) din centru; - ajutarea in servirea mesei si hranirea beneficiarilor pentru a asigura o alimentatie si consum de lichide adecvate; - participe la intalnirile, sedintele si traingurile organizate de catre managerul centrului. PRINCIPALELE ATRIBUTII INFIRMIERE: - trezirea beneficiarilor; - asistarea in igienizarea personala si imbracarea beneficiarilor; - sarcini domestice usoare (facerea paturilor, spalatorie, s.a.) - asistarea beneficiarilor la servirea mesei; - administrarea medicamentelor (conform indicatiilor oferite de la supervizori) - insotirea beneficiarilor la activitati recreative.

Cerinte

- calificare in domeniul medical (diploma asistenta ingrijire batrani; infirmiera; asistenta medicala) - experienta in domeniul medical/asistarea persoanelor in varsta (spitale, clinici, azile, domiciliul clientilor); - cunosterea limbii engleze la nivel cel putin conversational;

100 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja