Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Cine suntem noi, Belrao? Suntem o echipa tanara cu peste 11 ani de activitate, in acesti ani mii de romani au beneficiat de ajutorul firmei noastre in a isi construi o cariera in strainatate sau a gasi un loc de munca in strainatate. Suntem agentie Standard T, partenera BRD, autorizata de ITM, agenti autorizati pentru diferiti US Designated Sponsors for J-1 visa, colegii si agentii acreditate din UK. Stiati ca...? Pana la sfarsitul lunii martie 2017 se intentioneaza sa se invoce Articolul 50, procesul de iesire a Marii Britanii din UE. Astfel, imediat dupa invocarea articolului se vor face schimbari, inclusiv modul de abtine actele necesare pentru a lucra legal, implicand costuri suplimentare. De asemenea este in discutie si ideea de crestere a salariului minim la 10 lire/hr pana in 2020, ceea ce face ca UK sa ramana in continuare o tara atractiva. Daca doriti sa plecati in UK, acuma este momentul oportun. Plecarea dvs fiind una simpla si fara costuri foarte mari. NU PERCEPEM COMISION SAU TAXE!!! Va punem la dipsozitie job-uri in domniul Health and Care (Infirmieri/Asistenti medicali), lucram cu parteneri lideri pe piata din UK si acreditati ISO 9001. Contractele noastre impun program normal si continuu de minim 8 ore pe zi, dandu-va astfel posibilitatea sa va construiti o viata personala in UK. Partenerul nostru colaboreaza cu azile de pe intreg teritoriul Angliei Probabil suntem singura agentie din Romania cu birou local in UK Contracte semnate in tara pe o perioada nedeterminata Posibilitatea de a avansa Aveti posibilitatea sa va alegeti oferta care considerati ca vi se potriveste cel mai bine Plata este mai mare decat minimul pe ecomonie din Anglia si incepe de la 7,4 lire/hr pentru infirmieri si creste la 3, 6, 12 luni. Aveti posibilitatea sa incepeti si pe o plata mai mare 8,05 lire/hr. Pentru Asistenti cu PIN de la 15 lire/hr. Orele de weekend (duminica) sunt platite extra Primiti suport cu deschidere cont bancar, obtinere NINO si inregistarea la autoritatile din UK pentru a functiona legal Curs de Induction oferit de care angajator timp de o saptamana – in aceasta perioada aveti cazare si mancare gratuite Cazare in incinta azilului sau la casele particulare contra cost – primiti suport in acest sens Asigurare si uniforma oferite gratuit de catre angajator Aveti garanate prin contract minim 30-35 ore/saptamana + ore suplimentare Concediu platit 28 zile/an Decontare transport in UK de catre angajator Salariu primit la 2 saptamani Suport pe toata perioada contractuala

Cerinte

Conditii de eligibilitate: - Limba engleza nivel conversational/mediu - Varsta intre 18-55 ani - Fara cazier - Experienta cu varstnici ( se ia in considerare si experienta cu membrii din familie, rude, cunostiinte, vecini etc) - Pentru partea masculina se cer studii in domenii precum: psihologie, asistenta sociala, postliceala sau cursuri de infirmieri/ingrijitori varstnici plus experienta Interviurile pentru aceste oferte se organizeaza fie online, fie la sediul firmei din Cluj Napoca. Noua ne pasa, iar prioritatea noastra numarul unu este siguranta! Experienta noastra o impartasim cu tine, timpul nostru este la dispozitia ta pentru ca la noi calitatea conteaza, nu cantitatea!

Restrictii

Limbi straine necesare Engleza

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja