Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Arabia Saudita

Descrierea jobului - Arabia Saudita

Pozitie : Planning Engineer I Tara : Arabia Saudita Locatie : Riyadh Pozitii disponibile: 3 Locul de munca: Companie privata Salariu : Se negociaza la interviu Ce ofera Angajatorul : Perioada contractului: 12 luni cu posibilitate de prelungire, Se lucreaza in medie 48 de ore pe saptamana, Asigurari sociale, Asigurari medicale, Cazare : asigurata de angajator, Costul transportului este suportat de angajator, Ore suplimentare , Concediu platit,

Cerinte

Responsabilitati: . Îndeplinește toate modelele de gropi optime pentru a asigura extragerea minereului cu costuri minime de exploatare și raportul de bandă. . Planurile pregătește banc și transportul minereului cu ajutorul software-ului SURPAC și AutoCAD. . Intocmeste de zi cu zi, programe lunare și anuale de producție cu legături strânse cu geologie și departamentele de plante pentru a furniza planului de producție fiabil și practic. . Dezvoltă programul de producție anual și cerințele operaționale pentru estimările bugetare. . Desfasoara o analiză detaliată a costurilor pentru toate activitățile miniere, corelate cu mineritul internațional similare operațional pentru a furniza managementul minei cu toate măsurătorile necesare pentru a minimiza costurile operaționale. . Desfășoară analize statistice și economice periodice și de rutină În ceea ce privește producția și operațiuni, care reflectă performanța reală a minei. . Supraveghează performanța de zi cu zi a antreprenorului minei pentru a asigura siguranța și producția de minereu necesară operațională. . Analiza si mentine baza de date exacte a distribuției minerale pe bază de bancă pentru a direcționa operațional pentru a furniza concasor cu gradul necesar și tonaj. Review-uri și discută datele geologice și tehnice disponibile pentru a actualiza proiectele de carieră. . Foi de calcul se pregătește necesare cu date și statistici de mină și informații privind costurile utilizând proiectarea și evaluarea software-ului SURPAC. . Pregătește o varietate de rapoarte lunare privind operaționale și de producție într-o manieră standard, pentru a reflecta performanța operațională a mea reală. Desfasoara modele de carieră și analiza economică la perspectivele prin satelit cu datele disponibile pentru a sublinia potențialitate lor. . Supraveghează punerea în aplicare a siguranței companiei și statului de mediu și politicile de mină și angajații . Conditii de recrutare: Obligatoriu: Diploma de Inginer in Exploatare Miniera sau Mecanica Cunostinte avansate de limba engleza scris si vorbit Experienta pe pozitia de Planning Engineer in Open Pit Designs and operation de peste 10 ani Experienta cu AutoCAD si SURPAC Ce trebuie sa faceti??? Pasul 1: Ne trimiteti cv-ul in limba engleza completat, si o poza cu dvs.

3 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai