Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Anglia

Descrierea jobului - Anglia

Agentia de recrutare Belrao Group, probabil singura agentie Romaneasca cu birou in Anglia, alaturi de partenerii sai din Anglia, cauta infirmieri si aststenti medicali pentru a profesa in sistemul medical din U.K. Oferim joburi cu contract legal si full time in azile de batrani NU percepem COMISION sau ALTE TAXE Ce iti oferim? • Contract full time • Contract de munca semnat inainte de a pleca din tara direct cu angajatorul din UK, pe o perioada nedeterminata • Gratis: cazare si masa pe perioada sederii la cursul de calificare, DBS check, asigurare medicala, deschidere cont bancar, uniforma • Plata pentru infirmieri este de 7,55lire/ora, dupa perioada de proba, se plateste extra pentru turele din weekend. • Crestere salariala la fiecare 6 luni. Daca doriti sa aveti concediul de odihna inclus in plata orara, atunci plata incepe de la £8.05/hr • Plata pentru asistenti cu PIN – 15 lire/ora • Se garanteaza prin contract minim 35 de ore pe saptamana • Exista posibilitatea de a face ore suplimentare, se poate ajunge la 50 – 60 ore/saptamana • Se lucreaza in ture de zi si in ture de noapte • Se deconteaza: transportul spre UK, • Se deconteaza parte din transport de la cursuri la cazare • Posibilitate de a promova in scurt timp • Cel putin 1 zi libera/saptamana si 28 zile concediu/an • Angajatorul va ajuta cu cazare, contracost 50-95 lire/saptamana cu toate utilitatile incluse • Asistenta cu National Insurance si toate demersurile la sosire in UK • Suport pe toata perioada sederii • Suport cu traducerea actelor necesare la dosar • Asigurare obligatorie platita de angajator • Belrao va ofera 20 lire pentru fiecare persoana pe care o recomandati si ne devine client Cum se procedeaza? • Interviul cu noi cu agentia online pe Skype sau la sediul nostru din Cluj – Napoca • Interviul cu angajatorul • Semnarea contractului si pregatirea actelor pentru dosar • Plecarea in UK conform itinerariului primit De ce noi? • Probabil suntem singura agentie din Romania cu birou local in UK • ISO certificat • Contracte semnate in tara pe o perioada nedeterminata • Partenerul nostru este lider pe piata in domeniul Health and Care in UK • Posibilitatea de a avansa. Interviurile pentru aceste oferte se organizeaza fie online, fie la sediul firmei din Cluj Napoca. Noua ne pasa, iar prioritatea noastra numarul unu este siguranta! Experienta noastra o impartasim cu tine, timpul nostru este la dispozitia ta pentru ca la noi calitatea conteaza, nu cantitatea!

Cerinte

Ce conditii trebuie sa indepliniti? • Limba engleza nivel conversational • Varsta intre 18-55 ani • Fara cazier • Experienta cu varstnici ( se ia in considerare si experienta cu membrii din familie, rude, cunostiinte, vecini etc) • Pentru partea masculina se cer studii in domenii precum: psihologie, asistenta sociala, postliceala sau cursuri de infirmieri/ingrijitori varstnici Care sunt respunsabilitatile dumneavoastra? • Ajuta batranii dimineata cu spalat pe dinti, servirea meselor, imbracat • Ingiena personala, schimbare pat, curatare salon si a zonelor de activitati • Plimbari, supravegherea acestora in timpul activitatilor • Cautam persoane cu personalitate placuta si care doresc sa lucreze in UK minim 12 luni

10 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai