Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Agentia de recrutare Belrao Group, probabil singura agentie Romaneasca cu birou in Anglia, alaturi de partenerii sai din Anglia, cauta infirmieri si aststenti medicali pentru a profesa in sistemul medical din U.K. Oferim joburi cu contract legal si full time in azile de batrani NU percepem COMISION sau ALTE TAXE Ce iti oferim? • Contract full time • Contract de munca semnat inainte de a pleca din tara direct cu angajatorul din UK, pe o perioada nedeterminata • Gratis: cazare si masa pe perioada sederii la cursul de calificare, DBS check, asigurare medicala, deschidere cont bancar, uniforma • Plata pentru infirmieri este de 7,55lire/ora, dupa perioada de proba, se plateste extra pentru turele din weekend. • Crestere salariala la fiecare 6 luni. Daca doriti sa aveti concediul de odihna inclus in plata orara, atunci plata incepe de la £8.05/hr • Plata pentru asistenti cu PIN – 15 lire/ora • Se garanteaza prin contract minim 35 de ore pe saptamana • Exista posibilitatea de a face ore suplimentare, se poate ajunge la 50 – 60 ore/saptamana • Se lucreaza in ture de zi si in ture de noapte • Se deconteaza: transportul spre UK, • Se deconteaza parte din transport de la cursuri la cazare • Posibilitate de a promova in scurt timp • Cel putin 1 zi libera/saptamana si 28 zile concediu/an • Angajatorul va ajuta cu cazare, contracost 50-95 lire/saptamana cu toate utilitatile incluse • Asistenta cu National Insurance si toate demersurile la sosire in UK • Suport pe toata perioada sederii • Suport cu traducerea actelor necesare la dosar • Asigurare obligatorie platita de angajator • Belrao va ofera 20 lire pentru fiecare persoana pe care o recomandati si ne devine client Cum se procedeaza? • Interviul cu noi cu agentia online pe Skype sau la sediul nostru din Cluj – Napoca • Interviul cu angajatorul • Semnarea contractului si pregatirea actelor pentru dosar • Plecarea in UK conform itinerariului primit De ce noi? • Probabil suntem singura agentie din Romania cu birou local in UK • ISO certificat • Contracte semnate in tara pe o perioada nedeterminata • Partenerul nostru este lider pe piata in domeniul Health and Care in UK • Posibilitatea de a avansa. Interviurile pentru aceste oferte se organizeaza fie online, fie la sediul firmei din Cluj Napoca. Noua ne pasa, iar prioritatea noastra numarul unu este siguranta! Experienta noastra o impartasim cu tine, timpul nostru este la dispozitia ta pentru ca la noi calitatea conteaza, nu cantitatea!

Cerinte

Ce conditii trebuie sa indepliniti? • Limba engleza nivel conversational • Varsta intre 18-55 ani • Fara cazier • Experienta cu varstnici ( se ia in considerare si experienta cu membrii din familie, rude, cunostiinte, vecini etc) • Pentru partea masculina se cer studii in domenii precum: psihologie, asistenta sociala, postliceala sau cursuri de infirmieri/ingrijitori varstnici Care sunt respunsabilitatile dumneavoastra? • Ajuta batranii dimineata cu spalat pe dinti, servirea meselor, imbracat • Ingiena personala, schimbare pat, curatare salon si a zonelor de activitati • Plimbari, supravegherea acestora in timpul activitatilor • Cautam persoane cu personalitate placuta si care doresc sa lucreze in UK minim 12 luni

10 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja