Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Trenkwalder, companie multinationala de Consultanta in Resurse Umane, iti ofera sansa de a pune bazele unei cariere in HR prin dabandirea unei experiente practice in recrutare. Ne adresam studentilor ai unui program in domeniul resurselor umane (Facultatea de Psihologie constituie un avantaj) care doresc sa obtina un avantaj competitiv si sa-si dezvolte competente practice pe perioada verii. Scop: Familiarizarea cu etapale unui proces de recrutare de la A la Z - Familiarizare cu baza electronica de date - Cautari active de candidati, screening cv-uri - Contactare candidati, sustinere screening-uri telefonice - Participare interviuri - Intocmire rapoarte candidati - Particpare la organizarea saptamanala a proiectelor

Cerinte

Avantajele practicantului: - Dobandirea unei experiente practice in recrutare si selectie de personal - Posibilitatea intelegerii procesului de recrutare prin comparatia a trei tipuri de proiecte (blue collar, white collar, mass recruitment) - Supervizare si indrumare din partea consultantilor cu experienta - Acces la instrumente de organizare interna - Adeverinta de practica Pentru mai multe informatii ne puteti contacta la adresa de e-mail de mai jos si va vom raspunde cu drag! Asteptam cv-urile voastre, cu titlul – Practica HR – pana pe data de 6 iunie

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja