Detalii loc de munca

Descrierea jobului

• Este responsabil cu intocmirea documentelor de proces prin monitorizare si actualizare; • Responsabil cu instrumentele de lucru legate de proces si de flow; • Este responsabil cu ergonomia punctelor de lucru si cu imbunatatirea proceselor, participa la dezvoltarea si implementarea SDV -urilor; • Face parte din echipa interdisciplinara (Quality Allert) de analiza defecte interne/externe, reclamatii clienti si alte probleme aparute in proces, propune masuri de imbunatatire; • Colaboreaza cu departamente ca Proiecte si Transferuri, Calitate, Logistica si bineinteles cu productia; • Participa la toate analizele mentionate mai sus si lucreaza cu metodele calitatii, punandu-le in aplicare; • Intocmeste normele de lucru pentru liniile de productie si ajuta la imbunatatirea continua a timpilor de lucru pentru schimbarile de comenzi; • Convoaca si participa la workshop-uri si proiecte specifice domeniului sau de activitate (cresterea eficientei operationale, optimizarea normelor de timp, fluxul de materiale si operatii din cadrul liniilor).

Cerinte

• studii tehnice superioare ( inginerie tehnologica, mecanica automatizari, masini- unelte etc ); • experienta intre 1 si 3 ani in domeniul productiei; • cunostinte si experienta cu Metodele calitatii (FMEA, SPC, Ishikawa – 5 De ce,etc.); • nivel limba engleza mediu spre avansat; • cunostinte bune Catia, iQRM; • cunostinte operare PC(Microsoft Office) nivel avansat; • spirit analitic – atentie la detalii; • capabil sa ia decizii pe moment ; • comunicativ / fire deschisa. Beneficii oferite: - mediu de lucru international si competitiv; - posibilitatea de a va construi o cariera si de dezvoltare profesionala si personala; - nivel de salarizare competitiv; - transport asigurat; - beneficii in prime de vacanta etc ; - card medical de sanatate (consultatii medic de specialitate si analize gratuite si compensate); - cultura organizationala cladita pe valori esentiale (viata, clientii, angajati, inovatia, etica, cultura).

1 pozitii disponibile 14 persoane au aplicat deja