Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Arabia Saudita

Descrierea jobului - Arabia Saudita

Pozitie : Product Metallurgist (cansheet, automotive) / Metalurgist Productie( automotive) Tara : Arabia Saudita Locatie : Riyadh Pozitii disponibile: 3 Locul de munca: Companie privata Salariu : Se negociaza la interviu Ce ofera Angajatorul : Perioada contractului: 12 luni cu posibilitate de prelungire, Se lucreaza in medie 48 de ore pe saptamana, Asigurari sociale, Asigurari medicale, Cazare : asigurata de angajator, Costul transportului este suportat de angajator, Ore suplimentare , Concediu platit,

Cerinte

Responsabilitati: Se vor respecta normele și reglementările EHS și să se asigure Instrucțiuni normale de lucru (SWIs) și proceduri sigure de operare (SOP) sunt urmate. Asigurarea conducerii tehnice în dezvoltarea de produse auto-coli a satisface cerințele clienților astfel cum sunt definite în specificațiile clientului. Asigurarea Dass rute de proces mori pentru produsele de sinteză sunt definite și controlate în cadrul sistemului de fabricație și a Sistemului de Management al Calitatii ISO9001 Experiența practică în utilizarea unor instrumente de investigare pentru rezolvarea problemelor: cum ar fi metalografie, electroni-microscopie, incercari mecanice si chimice etc. înțelegere în profunzime a proceselor metalurgice și de producție din aliaj de aluminiu 5xxx si 6xxx pentru aplicatii de foi auto cunoașterea detaliată a echipamentelor și a proceselor utilizate pentru fabricarea de foi auto Inclusiv rulare, tratament termic, curățare chimică, aplicare post-lubrifiantul, tăiere longitudinală, etc. Cunoașterea echipamentului și a proceselor utilizate de către clienți pentru fabricarea de componente pentru aplicații auto. capacitatea dovedită în traducerea nevoilor clientului, cum ar fi ,: îmbunătățirile produselor, în aliaj și procesul de dezvoltare legătura directă cu clienții și furnizarea de asistență tehnică la client organizației Serviciul Tehnic Analiza statistică a datelor și scrierea rapoartelor tehnice detaliate. •Utilizați procesul de măsuri corective și preventive pentru a asigura monitorizarea și corectarea deficiențelor constatate în procesul de fabricație Consolidarea unei culturi de îmbunătățire continuă (Kaizen). Aceasta include aplicarea metodologiilor de îmbunătățire continuă: cum ar fi „Six Sigma” ca instrumentele-cheie în minimizarea produsului și variabilitatea proceselor și satisfacerea așteptărilor clientului. „ Conditii de recrutare: Obligatoriu: Diploma de Licenta in Industria Metalurgica sau Mecanica Cunostinte avansate de limba engleza scris si vorbit Experienta pe pozitia de Product Metallurgist (cansheet, automotive) / Metalurgist Productie( automotive) in Industria Metalurgica intre 5-10 ani Ce trebuie sa faceti??? Pasul 1: Ne trimiteti cv-ul in limba engleza completat, si o poza cu dvs.

3 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai