Detalii loc de munca

Descrierea jobului

USTravel ofera spre angajare postul de profesor de limba engleza in scolile din Thailanda. - Candidaţii trebuie să aibă vârste cuprinse intre 18-40 de ani - să fie absolvenţi/studenti ai unei facultăţi, indiferent de profilul urmat, şi să aibă cunoştinţe de limba engleză la nivel upper-intermediate -experienţa în predare poate reprezenta un avantaj în faţa angajatorului, dar nu este obligatorie - cei care vor să se înscrie trebuie să aibă şi un paşaport valabil cel puţin un an de la data aplicării -persoanele recrutate vor fi distribuite în şcoli aflate fie în oraşe mari din Thailanda, fie în zone mai puţin urbanizate

Cerinte

Beneficii - salariul 1000 $/luna + bonus la finalul programului - profesorii români vor preda limba engleză până la 24 de ore pe săptămână fie în sistemul unu la unu, fie în clase de 30 de elevi - datele de plecare sunt intre 5 - 10 Ianuarie, 2 - 8 Mai and 24 -29 Octombrie Metoda de aplicare - Cv + 2 poze, una portret, una full body Costuri Program: - programul cu contract de predare – 12 luni =>cost 1295 USD Costuri ce nu sunt incluse in program: - costurile de cazare, mancare, calatorie si celelalte costuri de zi cu zi

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Engleza

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

27 pozitii disponibile 4 persoane au aplicat deja