Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Se lucreaza intr-o companie care are peste 70 de ani experienta in industria constructiei de masini. Domeniu de activitate a firmei presupune proiectarea, producerea, renovarea, imbunatatirea, modernizarea si instalarea de masini si unelte speciale. Candidatul ideal trebuie: - sa aiba experineta in programare si operare masina CNC in sistemul de programare Heidenhain 450/430 - sa stie sa lucreze cu grad ridicat de acuratete/precizie (0.02 mm) - sa cunoasca limba Engleza cel putin la nivel conversational - sa fie capabil sa utilizeze toate resursele tehnice necesare pentru realizarea unor constructii precise - sa fie capabil sa demonteze si sa reasambleze ansambluri mecanice de toate tipurile ( reductoare, casete verticale etc) - sa stie sa foloseasca instrumente precum: freze, stunguri verticale, alezor etc - sa stie sa produca piese mari, medii si piese unicate - sa stie sa interpreteze desen tehnic - materiale cu care se lucreaza : otel, aluminiu si inox

Cerinte

Studii: Scoala profesională Permis de conducere : categoria B: minim o luna - minim 5 ani experienta pe o pozitie similara - experienta in programare / operare pe masina CNC Heidenhein 450/430 - cunostinte de limba Engleza cel putin la nivel conversational

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja