Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

•Programare orientata pe obiecte si sisteme informatice, aplicatii si interfete sub Windows (C#, Visual Studio.NET 2010/2015); •Dezvoltarea continua si intretinerea aplicatiilor software Marquardt; •Mentinerea colaborarii cu departamentele de specialitate din concernul Marquardt; •Dezvoltare software specific utilizatorului; •Predarea software-ului catre beneficiar; •Testarea, in conditii de utilizare, a software-ului generat; •Intocmirea documentatiei necesare programarii; •Dezvoltarea continua a elementelor de programare; •Remedierea defectiunilor si a erorilor; •Intocmirea documentatiilor programului; •Intocmirea documentatiilor proiectului; •Bazele procesului de dezvoltare SW; •Cunostinte de baza medii de aplicatii; •Experienta in domeniul dezvoltarii SW; •Experienta in programare orientata pe obiecte software; •Cunostinte de lucru cu baze de date relationale; •Experienta in programare de sisteme specifice Microsoft (.NET, C#, Visual Studio).

Cerinte

Candidatul ideal •Experienta in programare si dezvoltare software minim 2 ani (.NET, C#, COM / ActiveX); •Experienta in sisteme de baze de date minim 2 ani (de preferat Oracle); •Experienta in dezvoltarea platformelor grafice atat prin tehnologia Windows Forms cat si Web Forms minim 2 ani (ASP.NET); •Cunostinte in utilizarea perifericelor (barcode scanner, barcode printer); •Experienta in proiecte automotive reprezinta un avantaj; •Cunostinte / experienta in LabView reprezinta un avantaj; •Cunostinte lb. engleza scris, vorbit; •Cunostinte lb. germana reprezinta un avantaj; •Capacitate organizatorica; •Spontaneitate; •Capacitate de a lucra independent, dar si in echipa; •Capacitate de a respecta deadline-uri si de a lucra sub presiunea timpului.

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai