Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Cluj Napoca

Descrierea jobului - Cluj Napoca

RESPONSABILITATI / BENEFICII: - Realizeaza programele de operare ale utilajelor si ofera suport tehnic operator; - Defineste si intocmeste specificatii pentru programele de operare ale utilajelor; - Intretine programele existente facand modificari conform cerintelor; - Dezvolta concepte noi in alcatuirea dispozitivelor de sustinere a pieselor, controlul si verificarea pieselor finite cu SDV-urile adecvate; - Supravegheaza buna functionare a echipamentelor si utilajelor, si semnaleaza interventiile necesare -Coordoneaza procesul de planificare si urmarire a productiei,pentru satisfacerea cerintelor clientului si asigurarea profitabilitatii companiei. -Coordoneaza intocmirea normelor si planurilor de productie. -Organizeaza si verifica fluxul de productie si intocmeste fisa de masuratori pentru reperele executate

Cerinte

CANDIDATUL IDEAL: - Studii universitare in domeniul tehnic; - Experienta minim 3 ani pe un post similar; - Experienta in programare (ESPRIT) - Cunostinte desen tehnic (citire / interpretare) - nivel avansat; - Capacitate de citire / interpretare programe; - Cunoasterea materialelor specifice procesului tehnologic - Cunoasterea instrumentelor si aparatelor de masura si control;

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai