Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Germania

Descrierea jobului - Germania

Programator FPGA – dezvoltare platforme de procesare video alfa-Horizont pune la dispoziție loc de muncă cu angajare directă într-o firmă Germană la 100 km sud de Stuttgart. Firma este specializată în domeniul: prelucrării video și a imaginii pentru industrie, automotive și medical. Descrierea job-ului: Dezvoltare de soluții FPGA pentru sisteme de camere digitale pentru aplicații în domeniul medical sau automotive Testarea fezabilității specificațiilor și a cerințelor clientului Design și evaluarea modulelor FPGA pentru sisteme video de mare viteză sub utilizarea tehnologiilor precum MGT, SerDes, SDRAM, Selectarea componentelor FPGA potrivite ( XILINK, LATTICE) Realizarea/Testarea circuitelor la nivel de modul și în sistem global

Cerinte

Cerințe: Studii superioare de specialitate încheiate in domeniul ingineriei Experiență într-un domeniu similar reprezintă un avantaj Cunoștințe solide în domeniul FPGA Design – VHDL/Verilog Cunoștințe privind domeniul Video/Foto și viteză mare în transferul de date Cunoștințe în concepția și design-ul circuitelor digitale- Plan/Layout Cunoștințe Software de bază – reprezintă un avantaj Limba engleză – nivel fluent Beneficii: Retribuție financiară motivantă Contract de muncă german pe perioadă nedeterminată Posibilitate de avansare profesională și salarială Firma alfa-Horizont GmbH& Co.KG oferă candidaților noștri tot sprijinul necesar în Germania pentru integrare în sistemul social german, în mod special consiliere și închiriere de locuință.

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai