Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Programator / Operator CNC pe strung cu Mazak Compania belgiana este activa in prelucrarea si producerea de piese din otel si materiale plastice. In momentul de fata este in plina dezvoltare, ca atare se cauta urgent programatori / operatori pe strung CNC cu sistem de operare Mazak. Descriere profil Conditii salariale: intre 1.600 - 1.800 euro / luna, in functie de experienta Numarul de ore lucratoare/saptamana: 38 Locatia: Belgia Experienta necesara: minim 5-10 ani experienta in domeniu Responsabilitati: programare pe strung CNC Mazak Nexus 250 MSY, 350 MY, 450 M setarea si programarea strung CNC in engleza operarea strung CNC se va lucra cu urmatoarele materiale: otel, plastic, aliaje din inox pentru producerea de piese in serii mici si mari se vor produce serii mici de piese cu toleranta +/- 0.005

Cerinte

experienta recenta minim 5-10 ani ca programator / operator pe strung cu sistem Fanuc experienta pe urmatoarele tipuri de masini este esentiala: Mazatrol T Plus, Mazatrol 640 T, Mazatrol T32-6, Matrix, Mazak QT Multiples, Nexus, Integrex experienta in programarea / operarea urmatoarelor tipuri de masini: Mazak Quick Turn Nexus 250 M, MY, MSY, Mazak Quick Turn Nexus 350 M, MY, Mazak Quick Turn Nexus 450 cunostinte de limba engleza la nivel mediu spre avansat detinerea unui permis auto cat B Educatie: Scoala profesionala sau liceu in domeniu tehnic electro-mecanic Competente specifice: abilitatea de citire si interpretare desen tehnic abilitatea de a prevedea numarul de piese care poate fi produs intr-un anumit interval de timp abilitatea de a coopera cu alte persoane precizie persoana flexibila si motivata calitate in munca prestata Alte informatii: Se pot face ore suplimentare in cursul saptamanii si sambata. Cazarea este asigurata contra sumei de 65€/saptamana. Decontare drumului pana la valoarea de 125 euro.

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Engleza

2 pozitii disponibile 4 persoane au aplicat deja