Detalii loc de munca

Descrierea jobului

dcs plus este in cautare de tineri entuziasti, pasionati de programare si dornici sa lucreze si sa se dezvolte intr-o companie dinamica, alaturi de o echipa de tineri profesionisti. Scurta descriere a companiei: Cu o experienta de peste 12 ani, dcs plus ofera solutii software business-critical pentru industria de turism din intreaga lume. Compania are sediul central in Bucuresti si 2 birouri locale in Paris, Franta si in Johannesburg, Africa de Sud. In plus, ca membru al echipei dcs+, vei beneficia de: - spatiu de relaxare - abonament de servicii medicale in cadrul unei clinici private recunoscute; - activitati periodice de team-building impreuna cu colegii tai din echipa; - avantajul de a aduce un beneficiu real asupra unor solutii business critical, facand ceea ce te pasioneaza; - suport financiar pentru cursuri si certificari profesionale; - locatie birou in zona centrala, usor accesibila cu mjloacele de transport in comun (50m de statia de metrou); - un pachet salarial competitiv si alte beneficii atractive;

Cerinte

Ce ne dorim noi de la tine: - sa ai cunostinte de nivel mediu: PHP, MySQL, HTML, JS; - sa ai experienta de minim 1 an in dezvoltarea unor aplicatii web (pot fi si proiecte personale - prezentarea unui portofoliu de lucrari constituie un avantaj); - sa cunosti conceptele OOP Esti candidatul ideal daca: - esti student sau absolvent Automatica, Matematica-Informatica, Cibernetica; - esti sigur(a) pe tine si increzator(oare) in calitatea serviciilor livrate si a codului programat; - ai cunostinte avansate de Zend framework; - ai cunostinte legate de design-patterns; - ai lucrat in Linux; - ai experienta in utilizarea sistemelor de management a versiunilor; - ai lucrat cu biblioteca Smarty; - ai experienta in programarea sistemelor de tip ERP si/sau CRM; Daca iti doresti sa colaboram: - vei dezvolta si extinde platforma noastra de produse web, alaturi de colegii tai; - vei lucra la proiecte de lunga durata ce ruleaza la clientii nostri de peste 10 ani; - vei invata lucruri noi intr-un mod placut si relaxant;

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

2 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja