Detalii loc de munca

Descrierea jobului

CANDIDATUL IDEAL: Experienta practica de minim 2 ani in dezvoltarea de site-uri folosind PHP si MySQL Cunoasterea unui framework PHP MVC (de preferat CodeIgniter) Experienta practica si buna cunoastere a programarii orientate pe obiecte in PHP, MVC, AJAX Cunostinte practice de HTML, CSS, Javascript, jQueryCunoştinţe bune de limba engleză Avem deschise 3 pozitii, alege-o pe cea care ti se potriveste cel mai bine: 1) Senior Wordpress 2) Senior Magento 3) Senior MVC Conteaza mult: Sa fii responsabil si colegii sa se poata baza pe tine. Seriozitatea si implicarea in fiecare proiect este criteriul cheie. Sa nu te temi sa recunosti cand nu sti si sa inveti in permanenta pentru a deveni mai bun. Sa ai o atitudine pozitiva, sa cauti sa rezolvi o problema atunci cand o descoperi in loc sa astepti sa o rezolve altii pentru tine. Sa ceri ajutor si indrumare atunci cind ai nevoie, sa oferi atunci cind ti se cer. Daca te potrivesti descrierii asteptam un CV insotit de un portofoliu de lucrari/proiecte. Oferim: Program zilnic flexibil tu hotărăşti la ce oră vii şi cat stai la birou. Program saptaminal flexibil - poti alege zile in care nu vii la birou, daca esti student sau ai probleme personale de rezolvat Poti lucra de acasa daca doresti Plata per proiect Bonusuri in funcţie de performanţe Atmosferă relaxată Proiecte provocatoare şi variate

Cerinte

RESPONSABILITATI / BENEFICII: Realizare de aplicatii web conform specificatiilor clientului si acolo unde se cere folosirea unor platforme open source precum Wordpress si Magento DESCRIEREA COMPANIEI: Suntem o companie cu sediul in USA (Miami, Florida) cu 6 birouri internationale. O echipa tanara si dinamica specializata in Custom Web Design & Development, Ecommerce , Real Estate , CMS , Mobile App Development Team. Avem peste 15 ani de experienta si cautam sa ne dezvoltam treptat pentru a fii cei mai buni. Lucram la proiecte interesante si captivante, majoritatea prototype software development pentru investitorii din Sylicon Valey USA(si nu numai). Esti diferit, esti special - bine ai venit!

Restrictii

Nivel minim de experienta necesara 1 - 2 ani

Limbi straine necesare Engleza

4 pozitii disponibile 3 persoane au aplicat deja