Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

Programare PLC si HMI (Beckhoff – Siemens) pentru masini de productie si echipamente de testare; Realizarea conexiunilor intre calculatoare si PLC; Implementarea programelor PLC si selectarea echipamentelor in vederea realizarii proiectelor conform cerintelor impuse; Evaluarea rezultatelor si adaptarea solutiilor la proiecte pe baza rezultatelor; Realizarea documentatiei programelor executate, crearea schemelor electrice; Definirea, selectarea si crearea listelor cu piesele si componentele necesare a fi achizitionate in vederea producerii echipamentelor si masinilor proiectate.

Cerinte

Candidatul ideal Studii tehnice superioare, specializarea Electronica, Electrotehnica si Mecatronica; Cunostinte de integrare si programare PLC (Beckhoff – Siemens), HMI; Cunostinte programare in Lab View, Test Stand, constituie un avantaj; Cunostinte robotica, constituie un avantaj; Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;Abilitati de comunicare, organizare, initiativa proprie, spirit analitic,gandire logica.

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai