Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Senior Programmer: va avea ca responsabilitate dezvoltarea si mentenanta unor module sau proiecte de dificultate medie/mare, conform specificatiilor Se ofera: - proiecte interesante, in avangarda tehnologiei VoIP - posibilitatea sa va propuneti proiecte proprii pe care sa le dezvoltati in cadrul echipei - colegi placuti si un mediu agreabil si la inaltime (sediu la etaj 8) - un salariu competitiv Asteptam CV-ul dvs prin email. Va rog sa ne comunicati cea mai apropriata zi si ora in care sunteti disponibil pt un interviu care va include o proba practica in limbajul preferat. Sediul nostru se afla pe Traian 234, Bucuresti, cladire Ilion, punct reper Foisorul de Foc.

Cerinte

Candidatul ideal: * Calitati necesare: - Expert in programare Java si/sau C++ - Experienta in design OOP - Minim 3 ani de experienta profesionala relevanta. - Dedicat muncii. Programul de lucru cu norma intreaga, la sediul firmei din Bucuresti. - Inteligent si descurcaret (ladies are welcome). Ne dorim colegi mai destepti si mai priceputi decat noi. * Constituie avantaje cunostiintele de: - arhitectura software si design patterns - cultura tehnica generala: alte limbaje de programare cunoscute (chiar "ciudate"), web, baze de date, protocoale, etc - experienta Linux - proiecte de outsourcing sau vindute personal - rezultate la concursuri si olimpiadele nationale de informatica, matematica sau fizica - cunostiinte de matematici avansate (calcul matricial, ecuatii diferentiale, etc)

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja