Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Germania

Descrierea jobului - Germania

Programator CNC ----------- Locație: Windischeschenbach /Germania Descrierea postului: • Munca pe postul de programator mașini CNC într-o companie care se ocupa cu proiectarea și productia a diferite tipuri de piese metalice, cel mai des pentru motoare. • Cautam candidati pentru următoarele posturi: - Frezor (mașini MAZAK, Soramill, Iberimex-Zayer, control Heidenhain și Mazatrol) - Strungar (mașini MAZAK, Mori Seiki, MICROCUT Challenger, control Mazatrol și Fanuc) - Polizor (mașini Studer, Kopp SN 1600, control Fanuc si Siemens) • Programare la bordul masini si in sistemele CAD/CAM pentru piese cu forma neregulata. • Posibila formarea si imbogatirea nivelului cunostintelor in domeniu.

Cerinte

Cerinţe: • Experienta de lucru pe postul de programator masini CNC. • Cunoașterea la nivel comunicativ a limbii germane. • Abilitatea de a lucra pe baza de desen/plan tehnic. • Constiinciozitate, disponibilitate si independență! • Masina personala este un atuu. Va oferim: • Salariu atractiv. • Pregatire specifica postuluj oferita de firma. • Apartament gratuit, complet echipat. • Asigurare garantata. • Posibilitatea platilor in avans in prima luna de lucru. • Consultant de la distanță pe întreaga durată a proiectului. • Costurile de amortizare a masinii si pentru naveta de la locul de cazare la locul de munca sunt acoperite de firma. • Haine de lucru si echipament pentru muncă Informații suplimentare: Data inceperii: cat mai curand posibil!

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

Nivel minim de experienta necesara 6 - 12 luni

Limbi straine necesare Germana

4 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai