Detalii loc de munca

Descrierea jobului

O firma foarte importanta din Belgia, prezenta pe piata pe diferite sectoare, este in cautarea unor candidati, pentru departamentul de procesare a materialelor artificiale. Responsabilitati: - se lucreaza pe masini de frezat CNC si strunguri CNC: - efectuarea programului pe baza desenului tehnic, in sistem de operare Fanuc Series Oi-Mc sau Fanuc series 21-M; - programare in 3-4 axe; - se lucreaza cu serii mici, efectuand piese mici; - se lucreaza cu plastic; - efectuarea altor piese, in functie de cerintele clientului; - alegerea, setarea, reglarea masinilor si uneltelor de lucru; - utilizarea instrumentelor de masurare: micrometre, etriere etc.; - se lucreaza pe urmatoarele masini: 5 masini de frezat CNC vertical, 1 Kondia, 3 Leadwell si 1 Perfect Jet; 3 strunguri CNC Leadwell, toate Fanuc și 1 CTX Gildemeister cu funcții de frezare cu sitem de operare Heidenhain;

Cerinte

- minim 5 ani pe o pozitie similara; - experienta in citirea documentelor tehnice; - grad ridicat de precizie; - simtul responsabilitati; - motivatie buna; - experienta obligatorie pe sisteme de operare Fanuc; - buna organizare - pastrarea locului de lucru curat; - cunostinte tehnice obligatorii - limba engleza/germana – la nivel conversational Alte informatii: se lucreaza 5 zile/saptamana; se lucreaza 38 h/saptamana; venit: 15euro/h;

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Romana

1 pozitii disponibile 21 persoane au aplicat deja