Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru o companie din Franta specializata in prelucrarea pieselor mecanice de dimeniuni medii si mari pentru sectoarele militar, aeronautic, nuclear cautam programator/operator CNC freza. Responsabilitati: - Programarea piesei facuta prin program Sce, dar si cunostinte a programului Heidenhain TNC 426 sau 530; - Producerea de piese mari, dimensiuni pana la 20 metri; - Manipularea cu podul rulant a pieselor mari; - Montarea si prereglarea pieselor pe masina; - Citirea planurilor; - Controlul piesei in cursul productiei si controlul piesei finite;

Cerinte

Limba straina:Franceza: Conversational - Experienta de minim 5 ani in programarea si operarea masinilor de frezat – alezat; - Abilitati de a lucra independent, incepand de la primirea desenului, analiza desenului, pana la programarea masinii si autocotrolul produsului finit; - Abilitati de interpretare a desenului tehnic; - Grad ridicat de precizie si concentrare; - Abilitatea de a coopera cu oamenii; - Flexibilitate, responsabilitate, sociabilitate, motivatie; Alte informaţii Beneficii: Salariu: 1900 – 2000 euro/net; Transportul si cazarea sunt asigurate; NU PERCEPEM COMISIOANE!

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja